Bibliotheek Pekela in het teken van De Nationale Voorleesdagen 2018

Geplaatst: vrijdag 19 januari 2018 om 17:30 | Views: 4934

PEKELA - Van 24 januari tot en met 3 februari staat de Bibliotheek in de gemeente Pekela in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Centraal staat het Prentenboek van het Jaar, Ssst! De tijger slaapt, geschreven door Britta Teckentrup.

Ssst! De tijger slaapt en de dieren willen haar niet wakker maken. Maar ze ligt wel vreselijk in de weg… Gelukkig heeft Kikker een idee: met een ballon zweven ze over de tijger heen. Daarbij kunnen ze wel wat hulp gebruiken.

Alle kinderen (tot 6 jaar) die tijdens de Nationale Voorleesdagen gratis lid worden van de bibliotheek krijgen een leuke verrassing.

Nationaal voorleesontbijt in Oude Pekela
Ook dit jaar starten de Voorleesdagen met het Nationaal Voorleesontbijt, waarbij door het hele land wordt voorgelezen door bekende en onbekende Nederlanders. In Bibliotheek Oude Pekela leest raadslid Pim Siegers op woensdag 24 januari om 9.00 uur voor aan groep 2 van de Feiko Clockschool.

Voorlezen aan peuters
Naast het Voorleesontbijt gaan bibliotheekmedewerkers tijdens de Voorleesdagen weer op pad met hun vertelkastjes. In de peuterspeelzalen en kinderdagverblijven in de gemeenten Pekela en Veendam lezen ze voor uit het Prentenboek van het Jaar. Van maandag 22 januari tot en met donderdag 1 februari worden er 43 peutergroepen bezocht. Ongeveer 650 kinderen worden voorgelezen, want iedereen mag het weten: “Sst! De tijger slaapt.”

Voorleesfestival
Cultuurcentrum vanBeresteyn organiseert in het kader van De Nationale Voorleesdagen op zaterdag 27 januari een Voorleesfestival met theatervoorstellingen, workshops, spelletjes, dans en muziek! Van 12.30 uur tot 16.00 uur kunnen kinderen en (groot)ouders genieten van verhalen, muziek, dans én theater. Het festival opent met een theatervoorstelling van Boer Boris. Kaarten, € 5,- per persoon, zijn verkrijgbaar via de theaterkassa van Theater vanBeresteyn of te reserveren via vanberesteyn@veendam.nl.

Eerder verschenen:

Vrijwilligers gezocht voor schoonmaakactie op begraafplaats Nieuwe Pekela
12 april: Lady’s Day bij Siep&Co - een dag vol inspiratie en gezelligheid!
Hanging basket actie voor Moederdag: Bestellen kan nog tot 10 april!
Nieuwe voetbalclub in Nieuwe Pekela: fusie PJC en Damacota een stap dichterbij
Afvalbrengstation Pekela verder als 'Milieustraat' en uitgebreid geopend
Feestelijke vrijgezellendag voor Pascal Engels en Diana Kamphuis in Pekela
Geslaagd Klaverblad Jeugdtoernooi bij LTC Oude Pekela
17 april: Samen The Passion kijken in de Wedderwegkerk Oude Pekela
Leerlingen Dollard College leren over geld en criminaliteit tijdens Week van het Geld
VAN HARTE: Echtpaar Intres 65 jaar getrouwd
Nieuwe expositie Bevrijdingsmuseum Noord Nederland: 'Oorlog en Bevrijding – 80 jaar Vrijheid Groningen'
Zaterdag 5 april: Heropening Berwin Bijholt Opticien!
Bovengedeeltes Haansklap en Van Weringsklap weggehaald
Muziekinstrumenten op een veilige manier verhuizen
Stem op ‘Samen in vrijheid’ – Een ode aan vrede en vrijheid in Pekela
Schoonmaak Stolpersteine door Rotaryclub Pekela
Vanaf 3 april bij Zempo: Streetwise Self Defence (SSD)
Grootscheepse controle bij autobedrijf in Nieuwe Pekela in strijd tegen ondermijning
Uitnodiging om mee te denken over nieuwe uitstraling MFC de Binding
Aanmelden takkenroute gemeente Pekela nog t/m 27 maart

Reageren

Reacties lezen en schrijven is bij dit artikel niet mogelijk. U heeft geen [MijnPP-account].

udohocpolj9lcmli49kehvk423