Koningsdag op scholen Nieuwe Pekela [BEELDVERSLAG]
Geplaatst: zaterdag 26 april 2014 om 13:25 | Views: 10508
NIEUWE PEKELA - Vrijdag 25 april werd op de basisscholen in Pekela Koningsdag gevierd. De festiviteiten begonnen met een Koningsontbijt. Vervolgens werden er diverse spelletjes binnen en/of buiten gespeeld: de Koningsspelen. Harry Wolterman nam een kijkje op de Linde en de Groen van Prinstererschool in Nieuwe Pekela. >
Ook bezocht hij sporthal de Spil en het burgemeester Boekhoven sportpark in Nieuwe Pekela, waar de Linde, de Theo Thijssenschool en de Groen van Prinstererschool de Koningsspelen hielden.
Verslag van Harry Wolterman:
Koningsdag stond in het teken van goed ontbijten en bewegen, waar de drie scholen in Nieuwe Pekela/Boven Pekela aan deelnamen. De Koningsspelen in Nieuwe Pekela vonden dit jaar plaats op vrijdag 25 april, op het Boekhoven Sportpark , sporthal De Spil, en voor de kleintjes op de schoolpleinen van de Groen van Prinsterer, Theo Thijssenschool en De Linde . De Koningssportdag vormde weer het hart van deze vrolijke en sportieve dag en werd voorafgegaan door een goed maar bovenal feestelijk Koningsontbijt op school, waar ook Thea de Boer en de heer Westers van het OBCP een bezoek brachten.
Nieuw dit jaar is de Wereldrecordpoging om in samenwerking met alle deelnemers het record ”tegelijkertijd samen dansen en zingen” te verbreken. Dit is gedaan op het liedje ‘Doe de Kanga’ van Kinderen voor Kinderen. Het startschot viel landelijk om exact 9.30 uur, en werd gegeven door Koning Willen Alexander op een basisschool in Ens, welke live was verbonden met de landelijke scholen.
Bij OBS De Linde stond het deze week al in het teken van bewegen met als thema ”Op Voeten en Fietsen” De hele week was er geen autoverkeer rond de school omdat er een 300 m. autovrije zone was ingesteld, dit bleek de kinderen een zeer veilig gevoel te geven, gezien het anders altijd erg druk met autoverkeer is voor aanvang en eind van de lessen rondom de scholen.
Foto's Harry Wolterman
Aan dit artikel is meegewerkt door
![]() |
Harry Wolterman Fotograaf en redacteur harry@prachtigpekela.nl |